LGS Hazırlık

Ön Bilgilendirme: MEB Nitelikli Liselere giriş sınav sisteminde değişikliğe gitmiştir. Yeni sistemdeki Merkezi Ortak Sınav, LGS (Lise Giriş Sınavı) olarak adlandırılmaktadır. Eski sistem TEOG’dan farklı olarak 20 yerine 10 adet İngilizce sorusu çıkmaktadır, tüm 10 ünite de sınav kapsamına alınmış ve paragraf / grafik okuma soruları ağırlığını hissettirmektedir. Örnek sorular düzenli olarak MEB tarafından paylaşılmaktadır. Soru tarzında önemli değişiklikler olduğu, soru yönergelerinin Türkçe yerine İngilizce olarak yöneltildiği ve soruların zorluk derecesinin çok yüksek olduğu görülmüştür. Sınavın oldukça zorlu ve seçici olacağı anlaşılmaktadır.

Tüm bu değişimleri dikkate alan yayınevimiz ders kitapları UPSWING 8 ve MASTERMIND 8 ile ve yeni sistemin soru tarzı ve zorluk derecesine tam uyumlu deneme sınavları PASS serisini hazırlanmıştır. Yeni sistemin detaylarının netleşmesi ile beraber alt kademelerle arasındaki kopukluk artmıştır. Bu durumu da dikkate alan yayınevimiz alt kademeler için de deneme sınavları hazırlamıştır.

TEAM elt publishing soru kalitesinde, eksiksiz bir LGS deneyimi sunmaktadır. Sınıf içinde ve bireysel kullanıma uygundur.